Czy wyroby chłonne przy nietrzymaniu moczu są refundowane?
Nietrzymanie moczu jest dolegliwością, która dotyka osób w zróżnicowanym wieku i może mieć też różnorodne przyczyny. W tego typu przypadłościach stosuje się często wyroby chłonne. Czy można kupić je z refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ)? Odpowiedzi udzieli nam specjalista z Relax-Med.
Jakie wyroby chłonne używane są w nietrzymaniu moczu?
Wyroby chłonne stosowane w przypadku inkontynencji są dostępne w szerokiej gamie.
Wśród dostępnych produktów znajdują się między innymi popularne pieluchomajtki firmy Seni, która jest jednym z liderów w ich produkcji. Także stosowane są inne typy wyrobów, na przykład wkładki urologiczne, majtki chłonne czy wkłady anatomiczne.
Producenci oferują wyroby chłonne w wielu wariantach pod kątem ich chłonności i rozmiaru. Można dobrać je także do stopnia mobilności użytkownika.
Refundacja wyrobów chłonnych – kiedy jest możliwa?
Wyroby chłonne stosowane w nietrzymaniu moczu są refundowane. Taniej można wtedy kupić majtki chłonne Tena oraz inne wyroby stosowane w tej dolegliwości. Warto jednak pamiętać, że z refundacji nie mogą skorzystać wszyscy pacjenci.
Zakupienie wyrobów chłonnych z dofinansowaniem możliwe jest między innymi:
– W przypadku chorób nowotworowych,
– Przy wadach wrodzonych i uszkodzeniach układu moczowego,
– Przy wadach wrodzonych układu nerwowego lub jego trwałym uszkodzeniu,
– U pacjentów z zespołami otępiennymi i upośledzeniem umysłowym.
Warto także sprawdzić zasady refundacji pieluchomajtek w 2022 roku, które zmieniły między innymi maksymalne limity cenowe do uzyskania dofinansowania.
Gdzie kupić wyroby chłonne z refundacją NFZ?
Obecnie wyroby chłonne, w tym pieluchomajtki, majtki chłonne czy wkładki anatomiczne można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.
Wyroby z refundacją NFZ można zakupić między innymi w sklepach medycznych, gdzie dostępna jest rozbudowana gama produktów od wielu marek. Sklepy te umożliwiają także kupno wyrobów chłonnych z dofinansowaniem za pośrednictwem internetu.