Inne 

Ciemny dach – jaka elewacja? Zobacz te propozycje!

Ciemne pokrycia dachowe są bardzo popularne, a wśród najczęściej wybieranych kolorów znajdują się grafitowy, bordowy oraz brązowy. Jak dobrać kolor elewacji do ciemnego dachu?

Dach w kolorze grafitowym

Antracytowe, grafitowe, ciemnoszare – takie dachy są obecnie najczęściej wybierane na domy jednorodzinne. Jaki kolor elewacji do grafitowego dachu prezentuje się najlepiej?

Wybierając kolor elewacji do dachu ciemnoszarego, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jasne odcienie, na przykład na biel, kolor kremowy oraz na kolor jasnoszary.

Żeby elewacja mogła wyglądać ciekawiej, można dodać do niej również elementy dekoracyjne, na przykład deskowanie z litych desek albo ich imitacji w kolorze brązu lub też kamienne okładziny w odcieniu szarym, beżowym. Zasięgnij pomocy fachowej od naszych inżynierów projektantów wchodząc na naszą stronę http://elewacyjnie.pl/projekty-elewacji/.

Dach w kolorze bordowym

Bordowa dachówka lub blachodachówka to świetne uzupełnienie domu o tradycyjnej architekturze, na przykład dworkowej. Jaka elewacja do ciemnego dachu w tym odcieniu będzie najlepszym wyborem?

Z bordowym dachem domu bardzo dobrze prezentują się kolory biały, a także beżowy. Beż w odcieniu jasnym, kremowym albo ciemniejszym, piaskowym będzie nadawał budynkowi tradycyjny, ciepły i rustykalny wygląd. Biel z kolei będzie ciekawym wyborem dla domów o nowocześniejszej architekturze.

Dach w kolorze brązowym

Brązowy dach jest ciekawym wyborem na dom tradycyjny i nowoczesny. Jak dobrać wtedy barwę elewacji?

Do brązowych dachów najczęściej dobierane są beżowe elewacje. Sprawdzi się również uniwersalna biel, także z dodatkami z drewna, kamienia. Innym ciekawym wyborem są elewacje wykonane z klinkieru lub cegły klinkierowej w ceglastym odcieniu.

Przy podejmowaniu decyzji warto również wykonać projekt elewacji online, sprawdzając, jakie kolory dachów i elewacji będą prezentowały się ze sobą najlepiej.

Related posts