You are here
Caliane – pompa ciepła godna uwagi Biznes 

Caliane – pompa ciepła godna uwagi

Są takie gruntowe pompy ciepła, które zasługiwać będą na szczególną uwagę inwestorów pragnących wdrożyć do swojego życia jak najwięcej innowacyjnych, a przede wszystkim ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań. Z pewnością na uwagę zasługuje pompa ciepła Caliane. Sprawdziliśmy jak działa i co sprawia, że warto zdecydować się właśnie na jej zakup.

O zasadzie działania

Pompa ciepła Caliane działa na zasadzie pobierania ciepła z ziemi i kolejno przekazaniu go do obiegu ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej. Tutaj pośrednikiem pozostaje czynnik chłodniczy. Caliane jako pompa ciepła nie byłaby tak efektywna, gdyby nie jej budowa. Urządzenie składa się bowiem z parownika, sprężarki, skraplacza oraz zaworu rozprężnego.

Zalety pompy Caliane

Pompa ciepła Caliane, podobnie jak innego typu pompy, odznacza się szeregiem zalet które są godne podkreślenia. Zaliczyć do nich należy chociażby wysoką efektywność tego nowoczesnego urządzenia grzewczego, wysoką klasę energetyczną A++, jak również cichą pracę i zupełnie nieskomplikowany system obsługi tejże pompy. Co więcej – sterowanie jej funkcjonalnościami opiera się głównie na intuicyjności, a samo urządzenie dysponuje szerokimi możliwościami rozbudowy.
Do tego bardzo wygodnym rozwiązaniem pozostaje możliwość umieszczenia zasobnika na ciepłą wodę użytkową w jednym z dwóch miejsc – pod pompą ciepła Caliane, jak i tuż obok niej. Do tego pracą pompy z powodzeniem sterować można także zdalnie. Wykorzystuje się do tego niezawodny moduł SOFAControl.

Niezawodność systemu Caliane

Jak przekonują eksperci z branży oraz zadowoleni użytkownicy, za niezawodne działanie systemu Caliane odpowiadają wysoka sprawność, 100% gwarancja ogrzewania budynku mieszkalnego przez cały rok, możliwość bezpiecznego łączenia z innymi źródłami ciepła oraz możliwość wykorzystania różnego rodzaju kolektorów – zarówno poziomego, jak i pionowego – do wyboru. Co więcej, działanie pompy ciepła Caliane wspomagać można również opcjonalnie z wykorzystaniem grzałki elektrycznej.

Related posts