Inne 

Brak erekcji – jak leczyć? Przegląd metod

Problemy z życiem seksualnym są dla wielu mężczyzn bardzo wstydliwe. Aby jednak znów prowadzić satysfakcjonujące pożycie, warto rozpocząć właściwe leczenie. Jakie metody przynoszą najlepsze efekty?

1. Leczenie przyczyny dolegliwości

Impotencja, czyli inaczej brak erekcji, zaburzenia erekcji może mieć zróżnicowane przyczyny. Pierwszym krokiem w jej leczeniu jest ich ustalenie i rozpoczęcie właściwej terapii.

Wśród głównych przyczyn impotencji znajdują się:
– andropauza
– zaburzenia hormonalne
– nadciśnienie tętnicze
– miażdżyca naczyń krwionośnych
– choroba wieńcowa serca
– cukrzyca
– choroby neurologiczne

Warto więc udać się do lekarza, który wykona diagnostykę i przepisze leki, które mogą rozwiązać ten kłopotliwy problem.

2. Środki na potencję

Wsparciem dla mężczyzn mających problemy łóżkowe są także różne środki na potencję – leki i suplementy diety.

Wśród leków zastosowanie mają głównie te zaliczane do inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, które blokują związki powodujące osłabienie erekcji. Są to środki na potencję takie jak sildenafil, wardenafil i awanafil zaliczane do I generacji i tadalafil z II generacji inhibitorów.

Ponadto można stosować suplementy wspomagające potencję, na przykład z cynkiem, L-argininą, buzdygankiem naziemnym, palmą sabałową, żeń-szeniem.

3. Ćwiczenia

Wielu mężczyznom pomagają także specjalne ćwiczenia na potencję. Są to głównie ćwiczenia mięśni Kegla, które biorą udział w mechanizmie powstawania wzwodu.

Nie można zapominać też o zdrowym stylu życia – prawidłowa dieta, ruch, brak używek także mają niebagatelny wpływ na męską potencję.

Related posts