You are here
3 trendy, które warto mieć w szafie na lato Moda 

3 trendy, które warto mieć w szafie na lato

Każdy rok i każdy sezon pod względem modowych inspiracji rządzi się całkowicie charakterystycznymi dla siebie prawami, z reguły jednak lato wyróżnia się na tle innych okresów odzieżowego kalendarza. Lato to luz, wakacje i ciepło, nic więc dziwnego, że można wtedy więcej. Niezależnie od tego, czy gorące miesiące spędzać zamierzamy na wczasach czy w miejskiej rzeczywistości i w pracy, warto uzupełnić szafę o kilka akcentów, które będą modne i absolutnie nie jednosezonowe. Podpowiadamy, co sprawdzi się szczególnie.

1. Groszki i kropki

2. Wzór tie-dye

3. Zwierzęce printy

Wszystkie te wzory wykorzystać możemy także po zakończeniu wakacji, gdyż od przynajmniej kilku sezonów powracają w nowych wcieleniach i zestawieniach. Pełna kolekcja ubrań na lato może uwzględniać także motywy kwiatowe, paski i pastele, które zobaczyć można na: https://www.renee.pl/.

Groszki i kropki

Groszki i kropki nadal kojarzą się ze stylem retro i amerykańskimi gospodyniami domowymi z lat 50. XX wieku. Motyw ten był wówczas wszechobecny: zdobił sukienki, kuchenne fartuchy, stroje kąpielowe czy chusty. Popularny był także w kolekcjach najbardziej cenionych projektantów, chociażby w propozycjach Christiana Diora z 1954 roku. Kropki znakomicie odnalazły się także w modzie psychodelicznej święcącej triumfy w latach 70. Później został odmieniony przez wszystkie modowe przypadki: grochy nosiła i Madonna, i księżna Diana. Nic dziwnego, że nie może bez nich obyć się także kolekcja ubrań na lato współcześnie. W zależności od preferencji zdecydować możemy się na klasyczne grochy czarno-białe lub bardziej śmiałe kolorowe, na eleganckim jedwabiu albo transparentnej organzie.

Wzór tie-dye

Samo określenie brzmi może dość enigmatycznie, ale trend nie jest niczym nowym. Tie-dye określa doskonale znane z estetyki hippisowskiej oraz mody lat 90. ubrania związanych w supły i ręcznie farbowane techniką batikową. W kolekcjach projektantów i popularnych sieciówek ciuchy takie prezentować się mają jak ręcznie wykonane, zachwycać nieregularnością wzoru i wyjątkowością. Wbrew pierwowzorom, ubrań w stylu tie-dye nie musimy nosić wyłącznie w kontekście boho i hippie. Dzisiaj takie motywy znajdziemy na letnich sukienkach i spodniach, a nawet garniturach.

Zwierzęce printy

Często kojarzone z tandetą i brakiem gustu kolekcje ubrań na lato w zwierzęce printy mają teraz niewątpliwie swój czas. Sukienki na lato zdobione motywami ze świata fauny to strój dość ryzykowny, który łatwo przekształcić w kicz, kiedy jednak ryzykować, jeśli nie latem? Cętki i tygrysie pasy ograć można rockowymi stylizacjami i kobiecymi koronkami.

Related posts