You are here
Farma ekologiczna Elektronika i narzędzia sklep 

Farma ekologiczna

Wiele osób w dzisiejszych czasach ogarnęła mania na tzw. ekologiczne jedzenie. Wszyscy chcieliby jeść naturalne warzywa, które nie były pryskane, nawożone i przede wszystkim modyfikowane genetycznie.

Nie jest to rzecz jasna zadanie proste, szukanie w dzisiejszych czasach rolników, którzy uprawiają swoją rolę bez nawozów, chemii i innych ulepszaczy jest wyjątkowo trudne, przecież nie będziemy nikomu chodzić po polu i pytać.

Oczywiście, dla leniwych są sklepy ze „zdrową żywnością”, gdzie wszystkie warzywa są z rzekomo sprawdzonych upraw ekologicznych. Czy jednak możemy mieć pewność, że sklep nie chce nas oszukać? Ja przyznam się, że nie mam tej pewności, wychodzę z założenia, że co własne to własne. Samemu zawsze upilnuje się wszystkiego lepiej, niż gdyby ktoś miał to robić za nas.

W swojej przygodzie z własną mini farmą ekologiczną w pierwszym miejscu odwiedziłem sklep rolniczy. Okazało się, że nie mam pojęcia o niczym i większość osób, które dotychczas poznałem okłamywały mnie, albo same nie wiedziały o czym mówią.

Zobaczyłem w pierwszej kolejności części do zetora, których ceny trzeba przyznać nie są niskie. Zastanawiałem się oczywiście czy dużo będę ich potrzebował podczas normalnego używania ciągnika. Na szczęście obsługa sklepu była wyjątkowo cierpliwa i wyjaśniła mi dokładnie wszystkie zagadnienia, dając przy okazji sporo porad dotyczących siewu i początków zakładania takiej właśnie farmy ekologicznej. Szybko okazało się, że zetor nie jest dla mnie, części do ursusa może nie są tańsze, ale ponoć rzadziej się przydają. Ostatecznie nadal nie mam swojej uprawy ekologicznej, ale za to wiem już od czego zacząć…

Autor:sklep rolniczy Metal-Fach

Related posts